Загальна інформація Віхи історії Спеціальності Для абітурієнта Співпраця з ВНЗ. Працевлаштування
       
>>Віхи історії
       
Львівський будівельний технікум був заснований згідно з рішенням Ради Народних Комісарів від 13.06.1940р. Це був один з перших навчальних закладів західного регіону України.
Воєнне лихоліття перервало навчання, але вже з 15 серпня 1944 року ЛБТ відновив свою роботу.
 У приміщеннях колишнього чоловічого монастиря о.о.Бенедиктинів, що на вулиці Вічевій,2 розпочались заняття студентів з підготовки фахівців за двома спеціальностями: технік-будівельник і технік-електрик. У цих же приміщеннях було розташовані студентський гуртожиток та їдальня, а також житло для працівників технікуму.

Першим директором технікуму був фронтовик, інвалід війни, досвідчений інженер Смірнов О.В. Згодом директорами технікуму були Шитов Є.Є., Аугуст Л.Г.,  Бондар М.Ф. Зараз коледж очолює Соха Юрій Іванович
 Перший випуск технікуму налічував всього сім осіб. Перші учні в кінці сорокових років із руїн відбудували приміщення технікуму на центральному проспекті міста Львова під керівництвом гвардії інженер-полковника Петра Антоновича Габріаловича.

   У 1959 році був збудований перший студентський гуртожиток технікуму на вулиці Суворова, 42.
  У вересні 1957 року технікум отримав постійну прописку на вул. Пекарській, 1А у приміщенні колишнього нафтового технікуму, яке під керівництвом директора технікуму Аугуст Л.Г. було реконструйовано завдяки зусиллям і праці викладачів та студентів технікуму.В середині шістдесятих років викладачами Базилевичем Р.Е. та Гулем В.П. під час дипломного проектування був розроблений проект надбудови п’ятого поверху навчального корпусу, а в 1968 році ця надбудова була завершена силами студентів під керівництвом завідувача навчальними майстернями ветерана війни і праці Гладуна А.Д
  У 1976 році трестом “Львівжитлобуд” був збудований дев’ятиповерховий гуртожиток технікуму на 386 місць по вул. Зеленій, 105, який був заселений у березні 1977 року. У Львові і області добре пам”ятають численні споруди та будівлі, зведені працьовитими руками бійців, членів наших студентських будівельних загонів.
  З 1960 року в технікумі почала функціонувати нова форма виробничого навчання- виконробська дільниця, де виконробами працювали викладачі, а майстрами та робітниками - студенти технікуму.
  Такий метод закріпився і в будівельних студентських загонах на будовах цілини у Кустанайській, Тюменській та Львівській областях. Самовіддана праця студентів під керівництвом командирів загонів, викладачів технікуму Лонича І.М, Седєльнікова А.І. відзначалась високими урядовими нагородами Казахстану та України.   У різні роки в технікумі були спеціальності: архітектура будівель і споруд, бухгалтерський облік,обробка деревини, виготовлення деталей та залізобетонних конструкцій, сантехнічне обладнання будинків і споруд.
 
. Упродовж 60-ти років технікум готував фахівців за спеціальністю промислове і цивільне будівництво, яка сьогодні називається будівництво та експлуатація будівель і споруд.   
У 1997 році технікум поповнився контингентом студентів зі спеціальностей будівництво та експлуатація будівель і споруд та прикладна геодезія Львівського політехнічного технікуму, який наказом Міністерства освіти України був ліквідований.
У 2007 році відновлено навчання студентів за спеціальністю архітектура та внутрішній інтер'єр.  
Серед випускників технікуму є багато знаних в Україні і за її межами вчених, державних і духовних діячів, військових, керівників будівельних організацій і фірм, проектних інститутів, підприємств будівельної індустрії, викладачів вищих навчальних закладів;вони своїми знаннями та вміннями будівничих прикрасили нашу Україну чудовими спорудами та будовами, виховали ерудованих фахівців і гідно несуть через усе своє життя високе звання випускника Львівського будівельного технікуму.
  Ось їх імена: Васечко С.П., Мельник Н.І., Абліцов В.І., Марковський Й.М., Лонич І.М., Бужинський І.А., Яворський В.Т., Коцюбинський В.П., Макарчук В.М., Янчак С.Д., Хаба П.М., Крамарчук П.П., Холявка Я.В., Патій Є.М., Гривнак О.І., Дума В.М., Дума Г.С., Нарепеха М.М., Гладкий М.І.,Луців О.П., Старинський М.В. Орловський С.М., Калатало С.М.,
Чемирис М.М., Дихтяр О.І., Городечний А.Г., Зубрицький А.П., Галайко Р.Й., Овчар А.В., Варварук В.М., Кошеля В.М., Іванець В.Т., Ловчій Б.С., Полець П.М., Яблонський М.В., Драний В.М., Гавриляк Б.В., Мужилівський М.Д., Юзва Л.В., Адамик П.Б., Сорочик Ю.Ю., Синенький Б.В.
  
Серед викладачів є і випускники нашого технікуму:Довга Л.В., Кантор Ю.Й., Марценюк Д.К., Мотичак М.І., Романів Р.І., Стечишин О.Я., Цап М.Г., Шевців Б.В., Ходачник С.Б., Шульган І.Б., Андрейко Н.П., Соха Ю.І. 
Так, Соха Юрій Іванович, закінчивши у 1987 році навчання у ЛБТ, вступив до Львівського політехнічного інституту та почав працювати лаборантом у технікумі.
 
Юрій Іванович працює у Львівському коледжі будівництва, архітектури та дизайну, пройшовши шлях від лаборанта до директора (лаборант, старший лаборант(1990 р.), викладач спеціальних дисциплін (1993р.), завідувач денним відділенням (1999р.), заступник директора з навчальної роботи (2004р.), а з 2010 р. займає посаду директора коледжу).